(0) موارد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
بسته
فیلترها
اولویت‌ها
جستجو

آموزش درست کردن پودر کانتور در خانه + روش استفاده از آن

ترفندهای آرایشی همیشه در حال تغییر هستند اما برخی از اونها به شکل موندگاری وارد روند آرایشی شدن و همیشه مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا کانتور کردن صورت یکی از این ترندها هست که کمک میکنه تا حالت چهره خیلی بهتر و متعادل تر دیده بشه.

ما در این قسمت آموزش درست کردن یک مدل پودر کانتورینگ رو آماده کردیم که میتونید با استفاده از مواد طبیعی در خونه درست کنید و یک لوازم آرایش پرکاربرد و سالم داشته باشید.

چگونه کانتورینگ صورت رو انجام بدیم؟

ابتدا باید کرم پودر پایه رو روی صورت بزنید و بعد مقداری از پودر کانتورینگ رو به شکل مخروطی زیر استخوان گونه بزنید. لبه ضخیم این مخروط باید از قسمت نزدیک گوش شروع بشه و قسمت باریک اون به سیب گونه برسه.

اگر پیشانی بلندی دارید میتونید مقداری از پودر کانتور رو در بالای پیشونی و قسمتی که ریشه مو شروع شده بزنید و با این کار بلندی پیشونی رو کمتر و متعادل تر نشون بدید

آموزش درست کردن پودر کانتور در خانه

آموزشی که در این قسمت از زیبامون برای شما آماده کردیم یکی از ساده ترین دستور العمل های جهانی برای درست کردن لوازم آرایشی خونگی هست. نسبت ترکیب پودر کاکائو و آرد ذرت به رنگ و تُن پوستتون بستگی داره و باید متناسب با رنگ پوستتون از مقدار مناسبی از هریک از این مواد استفاده کنید تا بهترین رنگ رو براتون ایجاد کنه.

به عبارت دیگه، این دستور العمل یک راهنمای کلی هست، یعنی اگه رنگ پوست روشنی دارید باید مقدار آرد ذرت بیشتر از مقدار پودر کاکائو باشه، اگه رنگ پوست متوسطی دارید باید نسبت مساوی از این دو ماده رو استفاده کنید و یا شاید اصلا نیازی به استفاده از آرد ذرت هم نداشته باشید. اضافه کردن روغن های ضروری به این پودر کمک میکنه تا پودر کانتور ضخیم تر شده و استفاده از اون روی پوست راحتتر باشه.

نکته مهم دیگه ای که باید در رابطه با استفاده از این پودر کانتور به اون توجه داشته باشید اینه که حتما از این پودر بر روی فونداسیون یا کرم پودر استفاده بشه، در غیر این صورت کارایی لازم برای کانتور کردن صورت رو نداره و روی پوست پخش میشه.

مواد لازم برای درست کردن پودر کانتور

1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو

2 قاشق غذاخوری آرد ذرت

8 قطره اسانس روغن پرتقال، لوندر یا رزماری

 

روش درست کردن پودر کانتور در خانه

ابتدا پودر کاکائو و آرد ذرت رو با همدیگه مخلوط کنید و رنگ اون رو بر روی پوستتون امتحان کنید و با اضافه یا کم کردن مقدار هر کدوم از این پودرها، بهترین رنگ رو برای پوستتون ایجاد کنید.

وقتی که به رنگ مورد نظرتون از ترکیب این 2 پودر رسیدید باید روغن ضروری رو به ترکیب اضافه کنید تا پودر کانتور آماده بشه. بهتره این پودر رو در ظرف استریل شده، خشک و مناسب بریزید و در مواقع نیاز از این پودر برای کانتورینگ صورت استفاده کنید.

 

نظر